Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! [ Giriş Yap

 

Bahçelievler Rus Masöz

  • Listelenen: 7 Mart 2017 20:30
  • Bitiş tarihi: Bu ilanın süresi sona erdi
istanbul masaj, masaj istanbul, istanbul masaj salonu, evde masaj, mutlu son masaj salonu

Tanıtım:

Masaj için insanlar arasında temel yargı, bu işin bir keyif aracı olduğudur. Hem hala bilinçlenmemiş kişilerin varlığı, hem de gerçek masaj hizmetleri kapsamına girmeyecek işleri masaj adı altında yaparak masajın anlamı zedeleniyor. Oysa masaj sırları daha yeni yeni çözülmekte olan binlerce yıllık bir şifa kaynağıdır.

Masaj ve Masöz Çeşitliliği

Belirli koşullar veya hastalıklar için yararların ötesinde, bazı insanlar genellikle rahatlama, rahatlık ve bağlantı duyguları ürettiği için masajın keyfini çıkarırlar. Masaj, doğru uygulanması şartıyla gençleştirme sürecinde vazgeçilmez bir unsurdur. Farklı amaçlara yönelik 60 kadar masaj çeşitliliğinin olması şaşırtıcıdır. Bilinen masaj türlerinden en önemli ve yaygın olanları ise şunlardır;

Aromaterapi Masajı: Bitkisel terapiler ya da Aromaterapi masajları vücudun iyileşmesi ve güçlendirilmesi için en etkili yöntemlerden biridir. Bitki özlerinden elde edilmiş karışımlardan hazırlanan masaj yağlarını kullanılarak uygulanır. Bu masajda dikkat edilen, temponun düşük ve hareketlerin şiddetinin hafif olmasıdır. Rahatlatıcı, gevşetici ve dinlendirici özelliğe sahip bir masajdır.

Sıcak Taş Masajı: Alternatif bakım olarak değerlendirilen sıcak taş masajı, binlerce yıldan bu yana Uzak Doğu’da kullanılır. Sıcak taş masajı su içinde ısıtılarak bakıma hazır hale getirilen siyah renkteki pürüzsüz, yassı ve oldukça sert yapıdaki taşlar kullanılarak masaj; sırt, boyun, bel, avuç içi, ayak parmak araları, karın gibi vücudun belirli noktalarına yerleştirilerek uygulanır.

İsveç Masajı: Klasik masaj olarak da bilinen İsveç masajı, uzun vuruşlar, yoğurma, derin dairesel hareketler, titreşim teknikleri içerir. Rahatlamaya yardımcı olmak için en çok kullanılan rahatlatıcı, yumuşak bir masaj biçimidir.

Derin Doku Masajı: Bu masaj tekniği, kas ve bağ dokusunun daha derin tabakalarını hedeflemek için genellikle daha yavaş, daha kuvvetli vuruşlar kullanır ve bu yaralar kas hasarına yardımcı olur.

Spor Masajı: Bu, İsveç masajına benzer, ancak yaralanmaları önlemek veya tedavi etmek için spor etkinliklerine katılan insanlara yöneliktir. Antrenman öncesi, antrenman esnası ve sonrası olmak üzere farklı aşamalarda farklı teknikler kullanılır.

Listing ID: 51358beecb8192c6

Report problem

Processing your request, Please wait....

Bir yorum yazın

Yorum yazabilmek için Giriş yapmalısınız.