Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! [ Giriş Yap

 

Spa Masaj Yatağı

  • Listelenen: 14 Aralık 2017 20:51
  • Bitiş tarihi: Bu ilanın süresi sona erdi
istanbul masaj, masaj istanbul, istanbul masaj salonu, evde masaj, mutlu son masaj salonu

Tanıtım:

Spa Masaj Yatağı

Spa Masaj Yatağı spa merkezlerinde özel olarak kullanılan yataklara denir. Bu yataklar ile masaj esnasında tam bir rahatlık hedeflenir. Spa uygulamaları çok kapsamlı bir şekilde masaj başta olmak üzere pek çok alanda verilmektedir.

Spa hizmetleri arasında hamam, sauna, jakuzi, aromaterapi gibi pek çok değişik hizmet de bulunur. Bu servislerden istediğinizde spa merkezi içinde yararlanmak mümkün olmaktadır.

Spa Nedir?

Sudan gelen sağlık anlamına gelen spa kelimesi Eski Roma’da askeri iyileştirme için kullanılırken günümüzde ise pek çok rahatsızlığın tedavisinde ve gündelik hayatın getirdiği stresi azaltmada kullanılıyor.

Spa uygulamaları içinde pek çok farklı çeşit bulunuyor. Bunlar medikal, termal, turizm, cruise gemisi, fitness gibi pek çok farklı çeşit sınıflama ile sunuluyor.

Medikal spa, daha çok sorunlu olan vücut bölgelerini tedavi amaçlı bir spa uygulaması oluyor. Bu spa türü ile bel, sırt ve bacak bölgesinde oluşan rahatsızlıkların tedavisi amaçlanıyor.

Söz konuş tedaviler hem su hem taş, yağlar, çamur, tuz gibi maddelerin kullanımı ile de tatbik ediliyor. Bu tip uygulamaların amacı ise eklem veya kaslarda meydana gelen sorunları masaj yolu ile çözmek. Masajlar da Spa Masaj Yatağı üzerinde yapılıyor.

Spanın İyi Geldiği Sorunlar

Spa günlük stresin yol açtığı kaygı bozukluğu, sinirlilik, tedirginlik, uyku bozuklukları gibi pek çok sorunun üstesinden gelmek için tercih edilebiliyor. Bu sıkıntılar genelde masaj yolu ile bloklanmış bölgelerin açılması ile çözüme kavuşabiliyor.

Spanın iyi geldiği bir diğer alan ise romatizma. Eklemlerin iltihaplanması anlamına gelen bu rahatsızlık için de yine iyileştirici yağlar ve masaj yanında su ve diğer mineralli maddeler ile tedavi sağlanıyor.

Kadınların yaşadığı adet öncesi sendromu PMS ve adet döneminde görülen sancılı durum için de spa uygulamaları bulunuyor. Ayıca hamilelik döneminde yaşanan sıkıntı stres, bel ve sırt ağrıları gibi sorunlar için de spaya başvuruluyor.

Spa ayrıca sporcuların çokça başına gelen burkulma ve incinme gibi sorunlar için de tercih ediliyor. Bu sorunlar masaj ve yağlar ile çözüme kavuşturuluyor.

Spa Masajı Çeşitleri

Spa Masaj Yatağı üzerinde uygulanan pek çok spa masajı tekniği bulunuyor. Bunlar arasında İsveç Masajı ve Thai Masajı da en popüler masaj çeşitleri arasında yer alıyor.

İsveç masajı, Avrupa kökenli bir masaj tekniği ve pek çok aşaması bulunuyor. Bütün aşamaları sırayla yapılarak tüm vücudu rahatlatma amacı taşıyor. Dünya genelinde en yaygın olarak klasik masaj da İsveç masajından bazı esintiler taşıyor.

Thai masajı ise uzak doğudan gelme bir masaj çeşidi. Bu masaj çeşidi ile aromaterapi yağlar kullanılıyor ve amaç İsveç masajında olduğu gibi rahatlama ve kasılmış olan vücudu gevşetme adına yapılıyor.

Spa merkezleri masaj çeşitleri bakımından farklılık gösterebiliyor. Bazı merkezlerde taş ve çamur ile de masaj teknikleri uygulanıyor.

 

535 total views, 3 today

  

Listing ID: 6585a32b8ec75729

Report problem

Processing your request, Please wait....

Bir yorum yazın

Yorum yazabilmek için Giriş yapmalısınız.