Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! [ Giriş Yap

 

Sultanbeyli Masaj Salonu

  • Listelenen: 26 Temmuz 2016 12:40
  • Bitiş tarihi: Bu ilanın süresi sona erdi
istanbul masaj, masaj istanbul, istanbul masaj salonu, evde masaj, mutlu son masaj salonu

Tanıtım:

Sultanbeyli Masaj Salonu Masaj Önerileri?

Masa başında bütün bir gün geçirenlerde, bazı rahatsızlıklar görülür. Kronik ağrıların da sebebi olan bu rahatsızlıklara, uzun süre sandalyede hareketsiz olarak oturanlar yakalanır. Mesai saatlerinin çoğunu, hareketsiz olarak geçirmek zorunda kalan kişilerde; boyun, sırt, bel ve bacaklarda ağrılar meydana gelir. Bir müddet devam eden bu ağrılar, aynı hareketsizlik devam ettiği sürece giderek artar ve sonunda kronik hale gelir.

Aslına yapılması gereken şey 40 dakika da bir kalkmak ve hareket etmektir. Ancak birçok kişi yoğun iş temposu altında bu kurala uymaz. Oturarak ya da ofis ortamında uyulması gereken bazı kurallar vardır. Bu kurallardan bir tanesi, vücut ölçülerine uygun mobilyaların kullanılmasıdır. Masa eşyası, göbek hizasında olmalıdır. Böylelikle kolların ağırlığı masaya biner. Ayrıca kapalı ortamlarda uzun süre çalışanlar, belirli aralıklarla dışarı çıkmalı ve ara vermelidir. Ara verme süresi tıpkı okullardaki teneffüs saati gibi olmalıdır. Dışarı çıktığınız zaman ise bazı esneme hareketlerini yapmanız, uzun süre hareketsiz kalan eklemlerinizi, çalıştırmanız gerekebilir.

Tüm bu önlemleri almadınız ve sizde kronik ağrılar baş gösterdi. İşte o zaman tedavi sürecine girmeniz gerekir. Sultanbeyli Masaj Salonu, uzun süre ofis ortamında ya da masa başında çalışanlar için geliştirilen masaj uygulamalarından bir tanesidir.

Avrupa ülkelerinde, ofis çalışanları için düzenlenen uygulamalardan bir tanesi de belli saatlerde, masaj uygulamalarıdır. Ofis ortamında verilen aralardan ziyade, kronik ağrı problemi olanlar için son derece basit hareketlerden oluşan Sultanbeyli Masaj Salonu, uzun bir süreden beri sistemde yerini aldı.

Sultanbeyli Masaj Salonu Masaj Aleti

Özel olarak üretilen bir sandalye sayesinde, bu masaj uygulamasını, ofis ortamında bile yapmak son derece basittir. Yalnızca 15 dakikanın, bu uygulama için ayrılması için yeterlidir. Son derece basit bir düzeneğe sahip olan sandalyeye, ters ve düz bir şekilde oturulabilir. Masaj sehpalarında olduğu gibi, ters oturuşlarda yüzün kapanmaması için, geniş bir açıklığı vardır.

Başlık bölümü, yan tarafında ayak koymak için yeri, kolları yaslamak için küçük bir platformdan oluşur. Tasarımı son derece basit olan sandalyeler, ülkemizde de yeni olmasına karşın, kısa sürede yaygınlaşmaya başladı.

Sultanbeyli Masaj Salonu Nasıl Yapılır?

Masaj uygulamasına omuzlardan başlanır. Sandalyeye düz bir şekilde oturan kişinin, omuzlarından başlayarak, sert ve yumuşak hareketler ile ve avuç içi ile ovma hareketli uygulanır.

Daha sonra kolların üstüne hafif baskılar halinde, sıvazlama hareketi uygulanır. Aynı zamanda titretme hareketi, hem omuzlarda, hem de kollarda uygulanır.

Bu masaj uygulamasında, özellikle omur ve sırt bölgeleri yoğun bir şekilde sıvazlama hareketine maruz bırakılır. Zaten ilk 10 dakika bu hareketlere ayrılmıştır. Geriye kalan zaman ise kollar ve bacaklar için ayrılır ve bu kısımlar, sıvazlanır ya da titretme hareketi ile rahatlatılmaya çalışılır.

Sultanbeyli Masaj Salonu Sonuçları

Oldukça rahatlatıcı ve son derece pratik olan bu masaj uygulaması, iş yerinde yapılabilir ve en fazla 20 dakika kadar bir zaman alır. Yani öğlen molalarında bile bu masaj uygulamasını yaptırmak mümkündür. Kronik ağrıların giderilmesinde ve kasların gevşetilmesinde, son derece yararlı bir uygulamadır. Son yıllarda ofis çalışanları arasında sıklıkla tercih edilen uygulama, ülkemizde de yayılmaya başladı.

Sandalye fiyatı ortalama olarak 50-100 TL arasında değişiyor. Bu masaj sandalyelerinden bir tane edinmek için oldukça makul bir fiyattır. Her gün düzenli olarak yapıldığında, uzun bir süre masa başında oturmaktan kaynaklanan, rahatsızlıkların kısa bir süre yok olduğunu görebilirsiniz.

Sandalye masaj uygulamasının dışında, haftalık masaj seanslarına devam ederseniz, ağrılarınız ve sorunlarınız yok olacaktır.

2133 total views, 1 today

  

Listing ID: 85357972e589836c

Report problem

Processing your request, Please wait....

Bir yorum yazın

Yorum yazabilmek için Giriş yapmalısınız.